Kliniğe yeni hastalar çekmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. En etkili ve en ucuz yollardan biri, mevcut hastalarınızın sizin için bunu yapmalarını sağlamaktır. Her kliniğin , diğer kliniklere göre, kendine daha fazla bağlı hastaları var. Ancak onları sizi başkalarına tavsiye etmeye nasıl teşvik edebilirsiniz? Size hızlı bir şekilde sonuç getirecek 5 kolay adım sunuyoruz.

 

1. En iyi hastalarınızı belirleyin

Başlangıç olarak, en iyi hastalarınızın hangileri olduğunu ve bunlar içinden de en parlak olanları belirleyin. “En iyi” hastalar kimlerdir? Onları aşağıdaki özelliklerle kolayca tanıyabilirsiniz:

• Ziyaret sıklıkları – sizi düzenli olarak ziyaret edenler

• Mevcut hastalar – son zamanlarda temas ettiğiniz hastalarla iletişme geçin. 8-10 aydan fazla süredir görmediğiniz hastalarla iletişim kurmaktan kaçının.

• Sorumluluk – talimatlarınızı ve tavsiyelerinizi özenle takip edenleri unutmayın.

 

2. Akıllıca bir motivasyon seçin

İyi bir teklif, hastalarınızı size yardım etmeleri konusunda kesinlikle motive eder, ancak onlara gerçekten ilgi duyacakları ve yarar sağlayan bir teklifle gittiğinizden emin olmalısınız.

• Uygulama ve hizmetlerinizle ilgili bir teklifte bulunun.

• Hastaların sizi arkadaşlarına, meslektaşlarına ve aile üyelerine önerebileceği bir uygulama veya hizmet sunun.

• Teklif, en iyi olarak belirlediğiniz hastalar için uygun olmalıdır.

• Teklifin basit, açık ve anlaşılır olması gerekir.

Hastalarınız, sizin ve ekibinizin işinize değer verdiğinizi görürlerse size destek vermek isteyecektir. Sizi daha fazla kişiye ulaştırmaları için izlemeniz gereken yol; güzel bir jest ve nazik bir teşekkürdür. Bu; sembolik bir hediye kartı, ücretsiz bir kahve ve cazip bir hediye olabilir. Ve her şeyden önce, izlediğiniz bu yol ilişkinizi güçlendirecek ve hastalarınızla karşılıklı güveninizi artıracaktır.

 

3.En sık ziyaret eden hastalardan sizi başkalarına tavsiye etmelerini isteyin

Hastalarınız işyerinizi genişletmenize nasıl yardımcı olacak?

• Facebook gibi sosyal ağlarda deneyimlerini paylaşmalarını isteyin.

• E-posta yoluyla yeni bir teklif sunun (örn. Özel indirim). Hastalarınız tekliflerini arkadaşlarınıza iletmesini veya sosyal paylaşım ağlarında paylaşmasını isteyin.

• Hastalarınıza, arkadaşı için özel ücret  kuponu verin. Kupon kodlarınızı işaretleyin, böylece kuponlarınızı ileten hastalara teşekkür veya ödül verebilirsiniz.

 

4. Hastalarınızı işbirliği yapmaya teşvik edin

Tutarlı davranın ve hastalarınıza teşekkür etmeyi ve verdiğiniz sözleri yerine getirmeyi sakın ihmal etmeyin! Eğer otomatik olarak bunu yapmanıza ve kullanıcı tabanını korumanıza ve sürdürmenize destek olacak bir yazılım çözümü kullanmıyorsanız , hak eden herkese teşekkür etmeyi başarabileceğiniz bir süreç oluşturun. Müşterilerinizin davranışlarını izlemenin yollarını bulun.

 

5. Hasta ilişkileriniz üzerinde çalışmaya devam edin

En iyi hastalarınızla olumlu bir ilişki sürdürmek için zaman ayırın. Fazla yatırım yapmanız gerekmez, özel hissetmelerini sağlayacak bir şey yapmak, sadakatleri için onlara teşekkür eden bir mesaj göndermek veya doğum günlerini tebrik etmek gibi küçük jestler yapmaya dikkat etmeniz yeterli. Sadık hastalarınız en değerli varlığınızdır ve başarılı bir iş hayatı için en iyi yatırımdır. Gereken tek şey sizin tarafınızdan biraz teşvik edilmeleridir.